„Co zrobić z Rosją?” - Jaceniuk powiedział jak najlepiej odpowiedzieć Putinowi

„Co zrobić z Rosją?” - Jaceniuk powiedział jak najlepiej odpowiedzieć Putinowi

komentarz
Ukrinform
Zachód musi podjąć zdecydowane działania przeciwko reżimowi kremlowskiemu, wspierając jednocześnie państwa sprzeciwiające się rosyjskiej agresji, w tym Ukrainę powiedział podczas internetowej dyskusji „Co zrobić z Rosją?” na Kijowskim Forum Bezpieczeństwa, jego przewodniczy, premier Ukrainy w latach 2014-16, Arsenij Jaceniuk - podaje Ukrinform powołując się na serwis prasowy KFB.

„Walczymy o naszą demokrację, a także o waszą demokrację. Za nasze i Wasze bezpieczeństwo. Najlepszym sposobem na wzmocnienie wolnego świata jest wzmocnienie Ukrainy, Gruzji i innych krajów. Nie tylko po to, by dać im perspektywę członkostwa w UE i NATO, ale aby Ukraina stała się członkiem NATO i UE. Będzie to najlepsza odpowiedź na kleptokratyczne rządy prezydenta Putina. A to pomoże samej Rosji” - powiedział Jaceniuk i podkreślił, że społeczność światowa powinna „ukarać Putina i jego machinę władzy za zbrodnie popełnione na państwach i ich obywatelach; za zbrodnie, które podważają porządek świata”.

Szef KFB przypomniał, że Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, Gruzję, a także jest odpowiedzialna za szereg zabójstw politycznych w Rosji - opozycyjnego polityka Borysa Niemcowa i dziennikarki Anny Politkowskiej.

„Putin stoi też za serią zamachów – na pana Nawalnego i pana Skripala. Uważa się, że zabił Litwinienkę. Zestrzelili MH 17. Istnieje ogromna siatka rosyjskich bojowników, którą nazywają prywatną armią, chociaż jest ona całkowicie kontrolowana przez władze rosyjskie i zabija ludzi na całym świecie. A to nie jest pełna lista. Moim zdaniem Rosja Putina to realne zagrożenie” - powiedział ukraiński polityk.

Jego zdaniem w Rosji nie ma prawdziwej demokracji - są tylko jej „pewne pozorne cechy”.

W tym kontekście Jaceniuk podkreślił, że świat musi odpowiednio odpowiedzieć na wyzwanie prawdziwej Rosji. A polityka ustępstw nie działa, bo to nie język, który rozumie Putin, „on postrzega język pojednania jako słabość”.

„Jako wolny świat musimy mieć wspólne zrozumienie: celem Putina jest podzielenie nas. Dlatego musimy wypowiadać się przeciwko dyktatorom takim jak Putin. Pod tym względem nie powinno być różnic między krajami zachodnimi”- powiedział polityk.

Jaceniuk podkreślił również potrzebę zdecydowanych działań Zachodu - zarówno Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. „Na przykład sankcje wobec otoczenia Putina. Miliardy dolarów znajdują się w Europie i Stanach Zjednoczonych. To musi się skończyć. To skorumpowane pieniądze kleptokratycznego rządu Kremla” – powiedział.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-