Polska i Litwa chcą odnowić program Partnerstwa Wschodniego

Polska i Litwa chcą odnowić program Partnerstwa Wschodniego

Ukrinform
W piątek w rozmowie telefonicznej prezydenci Polski i Litwy Andrzej Duda i Gitanas Nauseda podkreślili swoje poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy i zadeklarowali potrzebę przyjęcia nowego programu działań dla projektu Partnerstwa Wschodniego – powiedział Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, informuje UKRINFORM z odniesieniem do informacji wnp.pl.

„Przywódcy jednogłośnie wyrazili poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także dla przeciwdziałania dezinformacji i propagandzie rozpowszechnianej przez nieprzyjazne kraje” - powiedział Szczerski.

Obaj przywódcy zgodzili się, że głównym celem szczytu Partnerstwa Wschodniego w drugiej połowie roku powinno być znalezienie rozwiązań wzmacniających społeczeństwo obywatelskie w krajach Partnerstwa. Zgodzili się starać się o wspólną deklarację określającą ambitny program polityczny Partnerstwa Wschodniego.

Duda i Nauseda wyrazili solidarność ze społeczeństwem obywatelskim na Białorusi i wyrazili zaniepokojenie sytuacją w Rosji, w tym wydaleniem kilku europejskich dyplomatów z Rosji.

Przypomnijmy, w piątek 23 stycznia rosyjskie MSZ ogłosiło non-grata trzech dyplomatów z Polski, Szwecji i Niemiec za „udział w nielegalnych akcjach” poparcia dla przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-