Kandydat na Sekretarza Obrony USA uznał wsparcie dla Ukrainy za priorytet

Kandydat na Sekretarza Obrony USA uznał wsparcie dla Ukrainy za priorytet

Ukrinform
Wsparcie dla Ukrainy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności na tle jej oporu wobec rosyjskiej agresji pozostanie priorytetem dla Stanów Zjednoczonych – powiedział w komentarzu przed przesłuchaniami w Senacie USA kandydat na stanowisko szefa Pentagonu Lloyd Austin, donosi korespondent Ukrinform.

„Wsparcie USA dla bezpieczeństwa w budowaniu potencjału sił ukraińskich musi pozostać priorytetem” - powiedział Austin.

Zaznaczył, że „zdecydowanie popiera prowadzenie wspólnych ćwiczeń, zabezpieczanie sprzętem i wsparcie doradcze, aby pomóc siłom ukraińskim zachować integralność terytorialną w obliczu ciągłej agresji Rosji”.

Austin podkreślił także, że jest za udzieleniem wojennej pomocy „w dostarczeniu Ukrainie broni niezbędnej do ochrony”. W tym celu obiecał, że w przypadku uzyskania zgody, że będzie nadal aktywnie oceniał potrzeby pomocowe Ukrainy i w razie potrzeby wprowadzał korekty. Jednocześnie podkreślił potrzebę osiągnięcia przez Ukrainę „trwałego postępu w reformach rządzenia i antykorupcji”.

Komentując perspektywy stosunków z Rosją, kandydat na szefa Pentagonu podkreślił, że głównym celem powinno być „odstraszanie Rosji od działań przeciwko żywotnym interesom Stanów Zjednoczonych”.

Austin wyjaśnił, że należy to osiągnąć w szczególności „chroniąc naszych sojuszników przed agresją militarną i wzmacniając zdolności naszych partnerów”. Podkreślił też, że jeśli zostanie przyjęty, będzie stanowczo bronił interesów i wartości Stanów Zjednoczonych, „pozostawiając jednocześnie otwarte drzwi dla szerszej współpracy z Rosją w obszarach wspólnego zainteresowania”.

Takie obszary obejmują kontrolę nad bronią strategiczną, walkę z terroryzmem, zapobieganie rozprzestrzenianiu broni masowego rażenia i kończenie konfliktów na obszarach, na których wojska obu krajów działają w bliskiej odległości od siebie.

We wtorek w Komisji Sił Zbrojnych Senatu USA odbyło się przesłuchanie z udziałem sekretarza obrony Lloyda Austina. Aby zostać zatwierdzonym, izba wyższa Kongresu USA musi przeprowadzić głosowanie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-