Zełenski omówił z prezydentem Litwy sytuację z COVID-19 i z Donbasem

Zełenski omówił z prezydentem Litwy sytuację z COVID-19 i z Donbasem

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił z Prezydentem Republiki Litewskiej Gitanasem Nausedą kwestie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 i działań Ukrainy na rzecz pokoju w Donbasie, realizację ustaleń ubiegłorocznego szczytu paryskiego „Czwórki Normandzkiej” - poinformowała prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinform.

Według BP prezydenci omówili sytuację w zakresie rozprzestrzeniania się i zapobiegania zarażeniu koronawirusem, podzielili się informacjami o wpływie kwarantanny na gospodarkę oraz sytuacji epidemicznej na Ukrainie i Litwie.

W szczególności Zełenski podkreślił, że Ukrainie udało się ograniczyć wzrost liczby pacjentów spowodowany weekendową kwarantanną.

Podziękował także Nausedzie za poruszenie przez Litwę kwestii dostarczania szczepionki COVID-19 krajom Partnerstwa Wschodniego w UE.

Ponadto Prezydent Ukrainy zapoznał swojego litewskiego odpowiednika z działaniami państwa ukraińskiego na rzecz pokoju w Donbasie oraz z realizacją ustaleń szczytu paryskiego „Czwórki Normandzkiej”.

„Dziękuję Litwie za niezachwiane, wytrwałe wsparcie dla naszej integralności terytorialnej i suwerenności. To niezwykle ważne dla Ukrainy”- powiedział Zełenski.

Rozmawiano także o możliwości zorganizowania w Wilnie konferencji na temat reform, przełożonej z powodu pandemii na przyszły rok.

Wołodymyr Zełenski zaprosił Prezydenta Litwy i jego żonę do złożenia oficjalnej wizyty w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-