Kanadyjska opozycja uwzględni ruch bezwizowy z Ukrainą w swojej platformie wyborczej

Kanadyjska opozycja uwzględni ruch bezwizowy z Ukrainą w swojej platformie wyborczej

Ukrinform
Kanadyjska opozycja pracuje nad planem zniesienia wiz na krótkoterminowe podróże Ukraińców – powiedział lider Partii Konserwatywnej Kanady i lider opozycji parlamentarnej Erin O'Toole w wywiadzie dla Ukrinform.

„Badamy kwestię upraszczania i usuwania barier, kiedy dojdziemy do władzy. Oczywiście pandemia bardzo zmieniła podejście do podróżowania. Kanada musi teraz zająć się zaległościami w roszczeniach migracyjnych spowodowanych przez COVID-19 i innymi czynnikami. Ostatecznie jednak naszym celem jest zniesienie wymogów dotyczących wiz tymczasowych”- powiedział O'Toole.

Poparł też pomysł rozszerzenia Umowy o wolnym handlu między Kanadą a Ukrainą o usługi i inwestycje. „Byłby to naturalny kolejny krok, ewolucja umowy. Istnieje potrzeba jej rozbudowy, bo wolumen eksportu usług z Kanady przewyższa sprzedaż towarów”- powiedział O'Toole.

Według niego, „gdy Ukraina wykazuje wzrost gospodarczy i rozwój, istnieje wiele możliwości rozszerzenia rynku naszych usług: bankowość, ubezpieczenia, doradztwo itp.” „Jednocześnie Kanada może zapewnić bezpośrednie inwestycje zagraniczne, aby ułatwić wymianę gospodarczą. Kanada ma szczęście, że ma aktywną społeczność ukraińską zdolną do łączenia bezpośrednich inwestycji zagranicznych i możliwości handlowych. Ciągle słyszę od ukraińskich spółdzielczych kas pożyczkowych i innych firm, że rozszerzenie możliwości handlowych byłoby bardzo przydatne”- podsumował O'Toole.

Umowa o wolnym handlu między Kanadą a Ukrainą weszła w życie 1 sierpnia 2017 r. Porozumienie co do zasady o jego rozszerzeniu zostało zawarte podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Kanadzie latem ubiegłego roku. Wcześniej w tym roku Departament Handlu Kanady przeprowadził publiczne dyskusje na temat możliwej modernizacji Umowy, a obecnie trwa analiza danych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-