Prezydent powiedział o głównym osiągnięciu trzech rewolucji na Ukrainie

Prezydent powiedział o głównym osiągnięciu trzech rewolucji na Ukrainie

Ukrinform
Aby dokonać prawdziwej zmiany w społeczeństwie, trzeba się zjednoczyć nie „przeciwko” komuś lub czemuś, ale „za” - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z uczestnikami rewolucji 1991, 2004, 2013-2014, obrońcami państwa i przedstawicielami elity intelektualnej - podała prezydencka służba prasowa.

„Moim zdaniem dość łatwo jednoczymy się „przeciw”. Przeciw niesprawiedliwości, nieprawdzie, przeciwko konkretnemu rządzącemu, jednym słowem - przeciwko czemuś lub przeciwko komuś. A kiedy to znika, podświadomie przychodzi odprężenie. Zapominamy, że to tylko pośrednie zwycięstwo, które tak naprawdę nie oznacza zmiany” - powiedział Prezydent.

Głowa państwa uważa, że jest to wykorzystywane głównie przez polityków. A to prowadzi do nowych rewolucji.

Zełenski stwierdził, że dokonaniem trzech rewolucji jest nowa świadomość zarówno obywateli, jak i rządu. Podkreślił, że każdy obywatel naszego państwa wie, że zmiany są naprawdę możliwe.

Sformułowanie „nic ode mnie nie zależy” jest dziś mitem. Jasne jest, że razem możemy wszystko. A każdy następny rządzący będzie wiedział, że wola narodu jest decydująca, nie można jej złamać, ani jej się przeciwstawiać"- powiedział Zełenski.

Według niego jako społeczeństwo musimy odpowiedzieć sobie na pytanie z zimną głową: jakie lekcje powinniśmy wynieść trzech rewolucji i jak nie powtarzać błędów?

W Dniu Godności i Wolności Prezydent Zełenski spotkał się z uczestnikami rewolucji 1991, 2004, 2013-2014, obrońcami państwa oraz przedstawicielami elit intelektualnych. To pierwsze takie spotkanie z przywódcą kraju. Głowa państwa przyłączył się do rozmowy za pośrednictwem łącza wideo.

Przypomnijmy, Dzień godności i wolności obchodzony jest corocznie 21 listopada, zgodnie z dekretem prezydenckim z 13 listopada 2014 roku. Święto upamiętnia początek dwóch wydarzeń z najnowszej historii Ukrainy: Pomarańczowej Rewolucji z 2004 r. i Rewolucji Godności z 2013 roku.

Dzień Godności i Wolności był swego rodzaju następcą Dnia Wolności, obchodzonego na cześć Pomarańczowej Rewolucji w latach 2005–2011 w dniu 22 listopada, ale go zniesiono.

21 listopada 2013 r. rozpoczęły się pierwsze protesty ukraińskiej społeczności w odpowiedzi na decyzję ówczesnych władz o zawieszeniu kursu integracji europejskiej i anulowaniu procesu przygotowań do podpisania układu o stowarzyszeniu między Ukrainą a Unią Europejską. Utrata priorytetów polityki zagranicznej Ukrainy, jaką była umowa stowarzyszeniowa między Ukrainą a UE, wywołała oburzenie wśród Ukraińców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-