Ukraina i Polska muszą zachować jedność w sferze obronności – Daniłow

Ukraina i Polska muszą zachować jedność w sferze obronności – Daniłow

Ukrinform
Polska była i pozostaje najbardziej lojalnym przyjacielem Ukrainy w walce z hybrydową agresją rosyjską, dlatego ważne jest zachowanie jedności i wzmacnianie sojuszniczego potencjału w sferze obronności obu krajów – napisał sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow na swojej stronie na Facebooku.

„Wczoraj mój kolega - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Pan Paweł Soloch, wygłosił ważne oświadczenie o tym, że NATO powinno wpierać Ukrainę i Gruzję wzmacniając ich odporność na zagrożenia ze strony Rosji. Całkiem popieram opinię Pana Pawła Solocha o ważności zachowania spójności i wzbogacenia potencjału sojuszniczego w dziedzinie obrony. Te słowa są kolejnym potwierdzeniem konsekwentnego wsparcia przez stronę polską naszego państwa w kwestiach aspiracji europejskich i euroatlantyckich. Tylko razem członkowie NATO i ich partnerzy mogą stawić czoła wspólnemu wrogowi.”- napisał Daniłow i podkreślił znaczenie kontynuowania udanej współpracy pomimo pandemii koronawirusa i zapewnił, że jest w stałym kontakcie ze swoim polskim odpowiednikiem.

„Pan Paweł Soloch i ja jesteśmy w stałym kontakcie, omawiając bieżące sprawy dotyczące wyzwań związanych z bezpieczeństwem. Myślę, że znaczącym wkładem we wzmocnienie bezpieczeństwa obszaru euroatlantyckiego będzie zintensyfikowanie współpracy między naszymi resortami w nowym formacie jakim jest Trójkąt Lubelski” - napisał szef Rady Bezpieczeństwa, dodając, że Polska jest wiarygodnym partnerem w tych trudnych czasach.

Przypomnijmy, 19 listopada w ramach internetowej konferencji „Droga do Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa” szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pavel Soloch powiedział, że Sojusz Północnoatlantycki powinien pomóc Ukrainie i Gruzji wzmocnić potencjał odstraszający Rosję.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-