Putin przygotowuje się do targów ze Stanami Zjednoczonymi o okupowane terytoria Ukrainy – Klimkin

Putin przygotowuje się do targów ze Stanami Zjednoczonymi o okupowane terytoria Ukrainy – Klimkin

Ukrinform
Prezydent Rosji Władimir Putin przygotowuje się do rozmów z nową administracją USA w sprawie okupowanego Donbasu i Krymu, ale w najbliższej przyszłości nie będzie postępów w tej dziedzinie – napisał były minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin w artykule opublikowanym w „Dzerkało tyżnuia”, donosi Ukrinform.

„Kwestia ewentualnych zmian na terenach okupowanych przez Rosję powinna być przedmiotem odrębnej analizy, ale oczywiste jest, że Putin przygotowuje się do rozmów z przyszłą administracją USA, zdając sobie sprawę, że poziom współpracy między nią a partnerami z UE będzie jakościowo inny. W związku z tym w najbliższej przyszłości nie będzie prawdziwego postępu w tej dziedzinie, a wszystko, co dzieje się teraz, jest niczym innym jak szumem informacyjnym i naśladownictwem, które są potrzebne do jego utrzymania”- powiedział Klimkin .

Jego zdaniem porozumienie w sprawie Donbasu może być jedynie częścią szerszego porozumienia między Stanami Zjednoczonymi, Unią Europejską i Ukrainą z jednej strony, a Rosją z drugiej, więc ewentualnych zmian należy się spodziewać po rozpoczęciu nowych rozmów.

„Dla rosyjskiego prezydenta Donbas jest bezwartościowy, będzie handlował Ukrainą jako taką i nie tylko, ale będzie starał się ratować twarz, bo słaba pozycja w kwestii „Donbasu” będzie oznaczała zniszczenie jego wizerunku w Rosji" - powiedział były minister.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-