Kuleba umówił się z Szijarto „przewrócić stronę” dyplomatycznych skandali

Kuleba umówił się z Szijarto „przewrócić stronę” dyplomatycznych skandali

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba zgodził się ze swoim węgierskim odpowiednikiem Peterem Szijarto, aby „przewrócić stronę”, na której ostatnio Ukraina i Węgry wymieniły bolesne ciosy.

Kuleba napisał o tym na Facebooku, donosi Ukrinform.

„... Kiedy dowiedziałem się, że Peter zaraził się COVID-19, natychmiast napisałem do niego i przekazałem życzenia szybkiego zwycięstwa nad wirusem. Peter przeczytał i oddzwonił, podziękował za wsparcie. Rozmawialiśmy normalnie. O pracy, COVID-19, życiu i piłce nożnej. Oczywiście o ostatniej jesieni w naszych relacjach. Peter poparł moją propozycję przewrócenia strony, na której niedawno Ukraina i Węgry wymieniły bolesne ciosy. Oboje zgadzamy się, że musimy wyciągnąć właściwe wnioski z tego, co wydarzyło się dwa tygodnie temu i kontynuować budowanie konstruktywnego dialogu”- napisał Kuleba.

Kuleba jest przekonany, że nie ma innej alternatywy dla dobrego sąsiedztwa narodów ukraińskiego i węgierskiego oraz wspólnej przyszłości europejskiej i euroatlantyckiej.

„Moja formuła pracy jest prosta: jestem za konstruktywizmem. Lubię rozwiązywać problemy bez przekraczania czerwonych linii. Ale jeśli druga strona przekroczy moją czerwoną linię, jestem za odpowiedzią ostrą i kompetentną. Relacje z sąsiadami są zawsze trudne i zawsze mają wzloty i upadki. Ludziom jednak trochę łatwiej. Mogą się poruszać, ale państwa nie mogą. Węgry to nasz ważny sąsiad” - podkreślił minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, 26 października Ukraina zakazała wjazdu dwóm wysokim urzędnikom z Węgier z powodu ich kampanii na Zakarpaciu podczas wyborów w ostatnich wyborach samorządowych. Dzień wcześniej ukraińskie MSZ poinformowało o ingerencji Węgier w proces wyborczy w tym przygranicznym regionie Ukrainy i braku szacunku dla ukraińskiego ustawodawstwa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-