Krawczuk jest przekonany, że Zełenski ma plan „B” dla Donbasu

Krawczuk jest przekonany, że Zełenski ma plan „B” dla Donbasu

Ukrinform
Szef ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej Leonid Krawczuk jest przekonany, że prezydent Wołodymyr Zełenski ma plan „B”, aby rozwiązać sytuację w Donbasie.

Krawczuk powiedział to w wywiadzie dla „Interfax-Ukraina”, donosi Ukrinform.

„Przede wszystkim jestem absolutnie przekonany, że Prezydent ma plan „B”. Jest taki plan „B” i w naszej grupie, ale nie mam uprawnień, aby wam o nim teraz opowiedzieć” - powiedział Krawczuk i dodał, że Zełenski pamięta termin „rok”, aby spróbować wykorzystać istniejące mechanizmy, o których mówił.

- To prawda, mówił o roku dla Ukrainy. Nie może mówić w imieniu Rosji, Francji, Niemiec. Myślę, że jeśli wziąć ten problem i podzielić go na to, co Ukraina powinna była zrobić, a zrobiła, że tak powiem, więcej niż nie zrobiła - stwierdzenie, że siedzieliśmy i czekaliśmy, aż ktoś coś zrobi, a my będziemy patrzeć, byłoby błędne i niedokładne, a nawet obraźliwe. Osobiście uznałbym to za zniewagę”- powiedział Krawczuk.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w wywiadzie dla „The Guardian”, że na realizację Porozumień mińskich daje sobie rok. Wyjaśnił, że roczna kadencja liczona jest od szczytu Czwórki Normandzkiej, który odbył się w grudniu 2019 roku.

Jednocześnie Zełenski wyraził gotowość wycofania się z rozmów po wygaśnięciu tego okresu, jeśli nie będzie postępów.

Prezydent powiedział również, że po rozmowach są „dwa lub trzy plany” działania, ale nie zdradził szczegółów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-