Ukraina i Polska powinny ułatwić przekraczanie granicy – Zełenski

Ukraina i Polska powinny ułatwić przekraczanie granicy – Zełenski

Ukrinform
Ukraina i Polska potrzebują rozwoju infrastruktury wspólnej granicy i poprawy jakości jej przekraczania zarówno dla obywateli, jak i przewoźników - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia na ukraińsko-polskim forum gospodarczym w Odessie, donosi Ukrinform powołując się na prezydencką służbę prasową .

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby granica nie dzieliła naszych przyjaznych krajów, a wręcz przeciwnie - jednoczyła nasze państwa. Trzeba rozwijać infrastrukturę wspólnej granicy, zwiększać jej przepustowość i wspólnie skutecznie zwalczać przemyt” - powiedział.

Prezydent jest przekonany, że zarówno Ukraińcy, jak i Polacy powinni mieć komfortowe warunki do wzajemnego podróżowania, w szczególności jego zdaniem - połączenie kolejowe powinno łączyć coraz więcej miast ukraińskich i polskich.

Przypomniał jednocześnie, że dziś na granicy ukraińsko-polskiej jest osiem samochodowych punktów kontrolnych, ale jest ich za mało.

„Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami, aby zwiększyć zarówno liczbę nowych punktów kontrolnych, jak i przepustowość istniejących punktów kontrolnych” - powiedział Zełenski.

Według niego trwają też prace nad poprawą stanu dróg dojazdowych do punktów kontrolnych po stronie ukraińskiej.

„To nasza praca domowa. Nowe możliwości otwiera realizacja porozumienia między naszymi rządami w sprawie pożyczki w wysokości 100 mln euro na warunkach pomocy” - powiedział Prezydent.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent Polski Andrzej Duda w Odessie wzięli udział w ukraińsko-polskim forum gospodarczym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-