Zełenski ujawnił drugie pytanie - strefa ekonomiczna dla Donbasu

Zełenski ujawnił drugie pytanie - strefa ekonomiczna dla Donbasu

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski chce kwestię utworzenia wolnej strefy ekonomicznej w Donbasie poruszyć w ankiecie zaplanowanej na 25 października.

Szef państwa ogłosił to na swojej stronie na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Czas na pytanie numer dwa. Czy popierasz utworzenie wolnej strefy ekonomicznej w Donbasie? 25 października decyzja zależy od Ciebie! ”- powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, 13 października prezydent Wołodymyr Zełeński opublikował apel wideo wzywający Ukraińców do udziału w wyborach w niedzielę 25 października i udzielenia odpowiedzi na pięć ważnych pytań.

BP wyjaśniło później, że pytania będą miały formę ogólnopolskiego sondażu, ale w przeciwieństwie do referendum nie będzie ono miało bezpośrednich konsekwencji prawnych.

OPORA stwierdziła, że jeśli sondaż obywateli ogłoszony przez Zełenskiego w dniu lokalnych wyborców zostanie przeprowadzony w lokalu wyborczym, to nie będzie miał podstaw prawnych, a jeśli będzie prowadzony na ulicy, nie będzie miał skutków prawnych.

Z kolei przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow zaznaczył, że ani budżet, ani nowelizacja budżetu nie zapewniają środków na takie badanie. Ponadto, według niego, zgodnie z prawem, takie sondaże mogą odbywać się tylko poza lokalami wyborczymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-