Kwestia „pamięci historycznej” z Polską w kontekście politycznym została zamknięta – Zełenski

Kwestia „pamięci historycznej” z Polską w kontekście politycznym została zamknięta – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że kontekst polityczny w kwestii „pamięci historycznej” między Ukrainą a Polską został usunięty i zajmą się tym zawodowi historycy, a nie politycy.

Oświadczył to podczas wspólnego wywiadu z prezydentem RP Andrzejem Dudą dla telewizji „Ukraina 24” i TVP - donosi korespondent Ukrinform.

„Tak, w przeszłości historycznej są różne karty, niektóre z nich podobają się Ukrainie, niektóre Polsce i na odwrót. Wydaje mi się jednak, że tymi sprawami powinni zajmować się profesjonaliści, nie politycy. Ważne, że na dziś kwestia pamięci historycznej jako sprawa polityczna została zdjęta z agendy całkowicie"- powiedział Zełenski.

Dodał, że on i Andrzej Duda są "bardzo otwarci" w kwestii „pamięci historycznej”: "Na naszym szczeblu ustaliliśmy, że przerobimy wszystkie te kwestie, bo żyjemy obok siebie, jesteśmy sąsiadami i pozostaniemy nimi na zawsze.".

Prezydent podkreślił, że w przyszłości między Ukrainą a Polską nie powinno być historycznych sporów.

Przypomnijmy, prezydent Polski Andrzej Duda złożył w dniach 11-13 października oficjalną wizytę na Ukrainie, odwiedzając Kijów i Odessę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-