Umowy między Ukrainą a Wielką Brytanią odzwierciedlają bliską przyjaźń – Zełenski

Umowy między Ukrainą a Wielką Brytanią odzwierciedlają bliską przyjaźń – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że porozumienia zawarte z Wielką Brytanią odzwierciedlają naprawdę bliską przyjaźń obu krajów.

Jak donosi Ukrinform, Zełenski napisał to na Facebooku po swojej wizycie w Wielkiej Brytanii.

„W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest znaleźć szczerych przyjaciół. Są tylko pragmatyczne interesy i porozumienia sytuacyjne. Ale bywa też „ale”. Nasze stosunki z Wielką Brytanią są strategiczne, dialog absolutnie szczery, a zawarte porozumienia odzwierciedlają naprawdę bliską przyjaźń. Ponieważ nasze wartości są prawie takie same. Wartości, które są podstawą wewnętrznego świata narodu. Wolność, rywalizacja, poświęcenie, odpowiedzialność, honor - podkreślił.

Zdaniem Prezydenta dzisiejsze nowe porozumienie z Wielką Brytanią, które określa relacje między krajami po Brexicie, pozwala obywatelom i firmom na współpracę ze znacznie większym potencjałem. „Jest bardziej zrelaksowany i obiecujący. Ponieważ ... przyjaciele. A ponieważ wiemy, jak rozmawiać otwarcie” - powiedział.

Według głowy państwa handel, polityka przemysłowa, energia, rolnictwo, technologie informacyjne i globalne programy klimatyczne to tylko niektóre z obszarów objętych naszą Umową o współpracy politycznej, wolnym handlu i partnerstwie strategicznym. Początek wielkiej podróży”.

Szczególnie, jak zauważył Zełenski, docenia porozumienie o wspólnej modernizacji ukraińskiej marynarki wojennej.

„Wraz z Wielką Brytanią wzmacniamy zdolności obronne Ukrainy na morzu i zwiększamy bezpieczeństwo na południu naszego kraju. Oczywiście dlaczego? Ponieważ podczas gdy niektórzy „przyjaciele” nieustannie biją się w plecy, inni (ci, którzy są szczerzy) biorą na siebie niektóre z naszych problemów. Taki jest ten niesprawiedliwy, ale fantastyczny świat. „Są w nim „przyjaciele” i przyjaciele… Poza tym nie mamy teraz wątpliwości, że Wielka Brytania jest z nami w naszych wysiłkach, aby znaleźć naszą specjalną drogę do pokoju” - powiedział.

Zełenski przypomniał też, że podczas wizyty spotkał się z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej - księciem i księżną Cambridge. „To pierwsza audiencja Prezydenta Ukrainy z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Uważam to za zaszczyt nie dla siebie, ale dla całego naszego państwa. Ponieważ chodzi również o kluczowe wartości. Przede wszystkim o zaufanie - powiedział.

Ponadto głowa państwa nazwał swoje spotkanie z premierem Borisem Johnsonem absolutnie cudownym i bardzo produktywnym. „Naprawdę niezwykła osoba! Zaprosiłem Borisa do złożenia oficjalnej wizyty na Ukrainie - powiedział.

„Podsumowując, Londyn kończy najbardziej udany tydzień polityki zagranicznej Ukrainy. Było mniej tradycyjnie patetycznych słów o tym, jak „trzeba”, a więcej konkretów dla nowego państwa ukraińskiego. To jest nasze credo. Zastanawiam się nawet, co usłyszymy teraz od „zarejestrowanych krytyków” - powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, prezydent Zełenski złożył oficjalną wizytę w Wielkiej Brytanii w dniach 7-8 października.

W czwartek 8 października Zełenski i Johnson podpisali porozumienie o współpracy politycznej, wolnym handlu i strategicznym partnerstwie obu krajów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-