Zełenski po szczycie Ukraina-UE powiedział o ambitnych i bezprecedensowych planach

Zełenski po szczycie Ukraina-UE powiedział o ambitnych i bezprecedensowych planach

Ukrinform
22. szczyt Ukraina-UE w Brukseli nakreślił dalsze kroki w zakresie aktywnej współpracy i współpracy - oświadczył Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej, która odbyła się po szczycie, informuje strona internetowa prezydenta.

Prezydent Ukrainy podziękował za organizację i przeprowadzenie szczytu, który odbył się pomimo wszystkich wyzwań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Prezydent zaznaczył również, że podczas rozmów uważnie rozpatrywano postępy we wdrażaniu umowy stowarzyszeniowej.

„Przedstawiono dalsze kroki aktywnej współpracy Ukrainy z Unią Europejską. Zapewniam, że nasze plany są ambitne i bezprecedensowe” - powiedział Zełenski.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zaznaczył, że UE pozostaje wiarygodnym partnerem Ukrainy, o czym świadczy wielkość pomocy udzielonej państwu ukraińskiemu i dąży do pogłębienia współpracy. Według niego współpraca w walce z COVID-19 jest również dowodem partnerstwa Ukrainy z UE. Michel dodał, że umowa stowarzyszeniowa zapewnia ramy współpracy, a celem jest znalezienie warunków dla stopniowej integracji Ukrainy z wewnętrznym rynkiem europejskim.

Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell również zwrócił uwagę na potencjał współpracy.

„Wasz postęp jest naszym postępem. Wasze bezpieczeństwo jest naszym bezpieczeństwem. Pomoc makrofinansowa jest częścią tego partnerstwa. Mobilizacja zasobów do walki z COVID jest również częścią naszego partnerstwa. Mamy wspólne granice, historię, kulturę i wartości. Ukraińcy dużo poświęcają dla swojego dobrobytu, dla lepszej przyszłości, a ta przyszłość jest częścią naszej przyszłości. Możecie na nas liczyć” - powiedział Borrell.

Przypomnijmy, 6 października w Brukseli odbył się 22. szczyt Ukraina-UE, podczas którego przedstawiciele Ukrainy i Unii Europejskiej podpisali 6 umów finansowych na prawie 400 mln euro.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-