Szczyt w Brukseli to wyraźny sygnał pogłębienia stosunków UE z Ukrainą - przewodniczący Rady Europejskiej

Szczyt w Brukseli to wyraźny sygnał pogłębienia stosunków UE z Ukrainą - przewodniczący Rady Europejskiej

Ukrinform
Szczyt UE-Ukraina to wyraźny sygnał dla Unii Europejskiej, aby budować i pogłębiać relacje z Ukrainą - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i Wysokim Przedstawicielem UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josepem Borrellem w Brukseli - informuje korespondent Ukrinform.

„COVID-19 dał nam jedną lekcję - że utrzymanie relacji i współpracy jest bardzo ważne. Dlatego dzisiejsze spotkanie jest bardzo dużym sygnałem rozwoju, pogłębienia naszych relacji z Ukrainą. Jest to jasny sygnał dla obywateli zarówno Unii Europejskiej, jak i Ukrainy o znaczeniu naszych stosunków w tych szczególnie niebezpiecznych czasach”- powiedział Michel i zapewnił, że Unia Europejska będzie nadal wspierać integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

„Potępiamy nielegalną aneksję Półwyspu Krymskiego przez Rosję. Poparcie UE dla pełnej realizacji Porozumień mińskich i nieuznania przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu i Sewastopola pozostaje niezachwiane - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

Polityk nazwał kroki prezydenta Zełenskiego zmierzające do rozwiązania konfliktu w Donbasie za bardzo ważne i wezwał Rosję do podjęcia wspólnych działań w celu znalezienia pokojowego rozwiązania, szanującego suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Przypomnijmy, w Brukseli 22. października odbył się szczyt UE - Ukraina, który stał się pierwszym „fizycznym” szczytem dwustronnym między Unią Europejską a krajem partnerskim odbywającym się w Brukseli od początku pandemii koronawirusa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-