Krawczuk ogłosił inicjatywę stworzenia rady uchodźców z Donbasu, aby pomóc TGK

Krawczuk ogłosił inicjatywę stworzenia rady uchodźców z Donbasu, aby pomóc TGK

Ukrinform
Ukraina rozważa możliwość powołania rady uchodźców z Donbasu do pomocy delegacjom w Trójstronnej Grupie Kontaktowej - oświadczył szef ukraińskiej delegacji do TGK Leonid Krawczuk na antenie kanału telewizyjnego „Ukraina 24” - podał korespondent Ukrinform.

„Zastanawiamy się, jak stworzyć radę, która zgromadzi ludzi, którzy pomogą, przeanalizują możliwości, opinie, propozycje” - powiedział Krawczuk.

Krawczuk powiedział, że wiele osób, które pochodzą z Donbasu lub pracowali tam dłuższy czas, obecnie oferuje pomoc delegacji ukraińskiej w TGK i dodał żeby nie spieszyć się z powołaniem nowego zastępcy szefa delegacji ukraińskiej w TGK.

„Nie będziemy się teraz tak spieszyć, będziemy się uczyć, będziemy myśleć, będziemy komunikować się, aby to była decyzja zbiorowa, będziemy konsultować się z wieloma osobami” - powiedział pierwszy prezydent Ukrainy, dodając, że „ta sprawa nie jest dziś pilna”.

Zapewnił, że przy wyborze kandydata będą brane pod uwagę stanowisko polityczne, profesjonalizm i doświadczenie.

"By to nie była osoba, która improwizuje – by to była osoba bardzo poważnie pogrążona w sytuacji, znała sytuację i nie spieszyła się z wnioskami ani ocenami" - powiedział Krawczuk.

Przypomnijmy, 30 września prezydent Wołodymyr Zełenski odwołał Witolda Fokina z delegacji ukraińskiej do Trójstronnej Grupy Kontaktowej i zwolnił go z funkcji pierwszego zastępcy szefa delegacji.

29 września Fokin powiedział na posiedzeniu komisji parlamentarnej, że nie widzi „żadnych dowodów” wojny między Rosją a Ukrainą, nazwał Rosję „kontrahentem” i powtórzył potrzebę ogłoszenia amnestii generalnej w Donbasie.

Fokin został mianowany pierwszym zastępcą szefa delegacji ukraińskiej w TGK 18 sierpnia br.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-