Ukraina ma plan pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie – Jermak

Ukraina ma plan pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie – Jermak

wideo
Ukrinform
Szef Biura Prezydenta Andrij Jermak powiedział, że Ukraina ma plan pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie, a ostatnim etapem tego planu są wybory samorządowe.

„Plan leży już „na stole” i oczekuje odpowiedzi od naszych oponentów” - doda Szef Biura Prezydenta Andrij Jermak na antenie „Ukraine 24”

Według niego ostatnim etapem tego planu jest przeprowadzenie na okupowanych terytoriach wyborów samorządowych, zgodnie z prawem ukraińskim.

„Jednym z największych osiągnięć tego roku jest to, że żaden z naszych międzynarodowych partnerów nie ma żadnych pytań o stanowisko Ukrainy. A dziś leży na stole ukraiński plan pokojowy. Ten plan w końcu ma to, na co Ukraińcy czekają, i na co, mam nadzieję, czekają mieszkańcy Donbasu, czekają nasi wojskowi i ich rodziny ... Dziś udało nam się stworzyć atmosferę w negocjacjach, zarówno w Mińsku, jak i w „formacie normandzkim", kiedy nikt co do tego nie ma wątpliwości - trzeba otrzymać tylko odpowiedź od naszych przeciwników”- powiedział urzędnik.

Według niego plan można sfinalizować, ale „druga strona” musi ustalić, czy zgadza się na pokojowe rozwiązanie.

Oto on - ukraiński plan, coś tam można sprecyzować. Jeśli jesteście „za” - to naprzód. Można go dokładnie określić w terminach i zakończyć tę wojnę. Jeśli (mówicie) „nie” - powiedzcie wszystkim głośno, że nie jesteś za zakończeniem wojny na Ukrainie. Oczywiście, ostatnim etapem tego planu jest przeprowadzenie wyborów lokalnych zgodnie z prawem ukraińskim i Konwencją Kopenhaską. W związku z tym, w przygotowaniach się do tych wyborów, są pewne terminy, w którym trzeba zorganizować (wybory): zdemilitaryzować i zapewnić reżim bezpieczeństwa na niekontrolowanych terytoriach”- powiedział Jermak.

Szef BP dodał, że Ukraina musi odzyskać swoje terytorium, przejąć kontrolę nad granicą państwową, a potem już w strefie zdemilitaryzowanej w Donbasie odbędą się demokratyczne wybory.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-