Fokin stwierdził, że nie widzi w Donbasie wojny między Ukrainą a Rosją

Fokin stwierdził, że nie widzi w Donbasie wojny między Ukrainą a Rosją

Ukrinform
Witold Fokin, pierwszy zastępca szefa ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej, stwierdził, że nie widzi dowodów na to, że Ukraina i Rosja są w stanie wojny w Donbasie.

Powiedział to 29 września na posiedzeniu komitetu Rady Najwyższej ds. Organizacji Władzy Państwowej, Samorządu Terytorialnego, Rozwoju Regionalnego i Urbanistyki - informuje korespondent Ukrinform.

Odpowiadając na pytania posłów Fokin powiedział: „Oświadczam, że Wschód toczy wojnę z Siłami Zbrojnymi Ukrainy, którą prowadzą bojownicy i najemnicy z prawie 30 krajów… Dodam: przy czynnym wsparciu Federacji Rosyjskiej”.

Jednocześnie na pytanie, czy uznaje konfrontację zbrojną w Donbasie za wojnę z Rosją, pierwszy zastępca szefa delegacji ukraińskiej w TGK odpowiedział: „Co do wojny: nie jestem politykiem i nie potrafię tego zdefiniować. Jednak jak dotąd nie widzę żadnego potwierdzenia, że między Ukrainą a Rosją trwa wojna”.

Przypomnijmy, w wywiadzie Fokin wcześniej stwierdził, że wojna w Donbasie zakończy się, jeśli całemu terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego zostanie przyznany specjalny status. Fokin wezwał również do ogólnej amnestii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-