Poprzez Partnerstwo Wschodnie UE wzmacnia praworządność - przewodniczący Rady Europejskiej

Poprzez Partnerstwo Wschodnie UE wzmacnia praworządność - przewodniczący Rady Europejskiej

Ukrinform
Poprzez Partnerstwo Wschodnie UE wzmacnia instytucje i praworządność w sześciu krajach partnerskich (Azerbejdżan, Białoruś, Armenia, Gruzja, Mołdawia i Ukraina) - powiedział Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w wideo przemówieniu podczas debaty na 75 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, donosi korespondent UKRINFORM.

„Z pomocą Partnerstwa Wschodniego rozwijamy nasze stosunki z 6 krajami sąsiedztwa, przede wszystkim w celu wzmocnienia tamtejszych instytucji i rządów prawa” - powiedział Charles Michel.

Według niego, UE wspiera sześciu partnerów z Bałkanów Zachodnich w ich transformacji i integracji.

„Potwierdziliśmy ich europejską perspektywę. Zdecydowaliśmy się również rozpocząć rozmowy akcesyjne z dwoma innymi krajami - Albanią i Republiką Macedonii Północnej” - dodał Michel.

Podczas przemówienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ przewodniczący Rady Europejskiej nie wspomniał konkretnie o Ukrainie. Jednocześnie wypowiadał się za narodami Białorusi i Wenezueli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-