Ukraina i Słowacja mają wspólną wizję zagrożeń związanych z Nord Stream 2 – Zełenski

Ukraina i Słowacja mają wspólną wizję zagrożeń związanych z Nord Stream 2 – Zełenski

zdjęcie
Ukrinform
Ukrainę i Słowację łączy wspólna wizja bezpieczeństwa energetycznego Europy i zagrożeń związanych z projektem gazociągu Nord Stream-2 - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą w Bratysławie, donosi korespondent Ukrinform.

„Cieszę się, że mamy wspólną wizję bezpieczeństwa energetycznego Europy, w której istnieje zgoda co do tego, że projekty takie jak Nord Stream 2 niosą daleko idące zagrożenia dla Unii Europejskiej i jej jedności” - powiedział Zełenski.

Jednocześnie Prezydent Ukrainy podziękował Słowacji za jej kluczową rolę w zapewnieniu dostaw gazu zwrotnego na Ukrainę, a także mówił o porozumieniu z partnerami słowackimi w sprawie maksymalnego wykorzystania potencjału tranzytowego Ukrainy, w szczególności w zakresie transportu kombinowanego „Azja – Europa”.

- Nasze kraje są ważnym mostem transportowym między Zachodem a Wschodem, a nasza wspólna pozycja będzie silniejsza, jeśli stworzymy „multimodalne” centra logistyczne do obsługi ładunków na tej trasie - podkreślił ukraiński szef państwa.

Przypomnijmy,w czwartek 24 września Prezydent Wołodymyr Zełenski przebywał z oficjalną wizytą na Słowacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-