Zełenski rozmawiał z przewodniczącym austriackiego parlamentu na temat wyborów i rozejmu w Donbasie

Zełenski rozmawiał z przewodniczącym austriackiego parlamentu na temat wyborów i rozejmu w Donbasie

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przewodniczącym Rady Narodowej (parlamentu) Republiki Austrii Wolfgangiem Sobotką i omówił z nim stosunki dwustronne między Ukrainą a Austrią oraz zawieszenie broni w Donbasie - poinformowała prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinform.

„Należy zauważyć, że Zełenski szczegółowo omówił sytuację na wschodzie i wszystkie wysiłki, jakie Ukraina podejmuje w celu osiągnięcia pokoju” - głosi oświadczenie.

Z kolei Sobotka podkreślił, że w Austrii jest duża diaspora ukraińska, a oficjalny Wiedeń wspiera Ukrainę na wielu międzynarodowych platformach. Zaznaczył, że Austria chce pozostać wiarygodnym partnerem dla Ukrainy.

Sobotka stwierdził, że Austria popiera rozwiązanie problemu wojny we wschodniej Ukrainie w formacie normandzkim.

Zełenski i przewodniczący parlamentu Austrii szczegółowo omówili kwestie przeprowadzenia wyborów na czasowo niekontrolowanych terytoriach Donbasu. Prezydent Ukrainy podkreślił niemożność przeprowadzenia tych wyborów do wycofania obcych wojsk i nielegalnych ugrupowań zbrojnych, przywróceniem kontroli Ukrainy nad tymi terytoriami. Ponadto wybory muszą być uczciwe i przejrzyste, zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Szef ukraińskiego państwa wyraził też nadzieję, że Ukraina i Austria wznowią współpracę dwustronną do poziomu sprzed pandemii COVID-19.

Przypomnijmy, w dniach 5-16 września prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z żoną przebywa z oficjalną wizytą w Austrii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-