Biuro Prezydenta zapowiedziało nową wymianę więźniów

Biuro Prezydenta zapowiedziało nową wymianę więźniów

Ukrinform
Powrót Ukraińców z niewoli Kremla jest jednym z priorytetów polityki prezydenta Zełenskiego, a obecnie dyskutowana jest formuła 100 na 100 - powiedział szef Biura Prezydenta Andrij Jermak w wywiadzie dla „Segodnia” - donosi Ukrinform.

Jermak zauważył, że misja Czerwonego Krzyża najpierw wyruszy na niekontrolowane terytorium Donbasu. Na pytanie dziennikarza, czy to pierwszy etap przed wymianą więźniów, Jermak odpowiedział twierdząco.

„Oczywiście pracujemy nieustannie, bo Prezydent wyznacza nam jasne zadanie, a powrót więzionych jest dla nas priorytetem. Oczekujemy, że na nadchodzących spotkaniach, które odbędą się w przyszłym tygodniu, zostaną omówione kwestie i konkretne terminy kolejnej wymiany więźniów. Dziś na listach z każdej ze stron jest około 100 osób - poinformował szef BP.

Jermak dodał również, że rozmowy doradców „Czwórki Normandzkiej”, które odbyły się 11 września w Berlinie, pokazały, że Ukraina ma bezwarunkowe poparcie swoich zachodnich partnerów.

Przypomnijmy, 7 września 2019 r. doszło do wzajemnego uwolnienia zatrzymanych między Ukrainą a Rosją .

W ramach wymiany 11 kremlowskich więźniów politycznych wróciło na Ukrainę, w tym Oleg Sencow, a także 22 ukraińskich marynarzy i 2 oficerów SBU, którzy zostali nielegalnie schwytani wraz z trzema okrętami marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie 2018 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-