Daniłow zapowiedział nowy format współpracy z Polską

Daniłow zapowiedział nowy format współpracy z Polską

zdjęcie
Ukrinform
Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow oraz Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego RP Paweł Soloch umówili się co do rozpoczęcie nowego formatu współpracy, na kształt np. Trójkąta Lubelskiego – donosi Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, informuje Ukrinform.

Podczas wideokonferencji rozmówcy podkreślili konstruktywny charakter współpracy między organizacjami bezpieczeństwa. „Pomimo pandemii koronawirusa nasze kontakty nie ustały i nadal z powodzeniem współpracujemy i idziemy naprzód” - powiedział Daniłow.

Zdaniem Daniłowa i Solocha przystąpienie do grupy strony litewskiej pozwoli na rozszerzenie i zintensyfikowanie trójstronnej współpracy w sferze bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, wspólna deklaracja Ministrów Spraw Zagranicznych Ukrainy, Republiki Polskiej i Republiki Litewskiej w sprawie utworzenia nowego formatu politycznej „Trójkąta Lubelskiego” została podpisana 28 lipca 2020 roku w polskim mieście Lublin.

Strony omówiły sytuację w Republice Białorusi, zwracając uwagę, że władze białoruskie muszą przestrzegać standardów demokratycznych oraz zapewnić prawa i wolności własnego narodu.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy nie wykluczył, że interwencja Federacji Rosyjskiej w procesy na Białorusi może się zwiększyć, co będzie miało niepożądane konsekwencje dla Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-