Krym może otrzymać wodę tylko w jednym przypadku – Krawczuk

Krym może otrzymać wodę tylko w jednym przypadku – Krawczuk

Ukrinform
Ukraina kontynentalna będzie mogła dostarczać wodę mieszkańcom okupowanego Krymu w przypadku katastrofy humanitarnej – powiedział szef ukraińskiej delegacji w TGK, pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk w wywiadzie dla „Ukraińskiego Radio, donosi Ukrinform.

„Ukraińcy mieszkają na Krymie i jeśli nagle dojdzie do katastrofy humanitarnej związanej z wodą, możemy dać ludziom wodę” - powiedział Krawczuk, dodając, że jest to tylko zapas wody dla mieszkańców półwyspu.

Jednocześnie Ukraina nie zgodzi się na dostarczanie wody do przedsiębiorstw przemysłowych i baz wojskowych półwyspu - podkreślił Krawczuk. „Tam, jak mówią, jest możliwość dawania wody ludziom, ale nie dla przedsiębiorstw, baz wojskowych i tak dalej” - dodał.

Pierwszy Prezydent Ukrainy przypomniał, że zgodnie z prawem międzynarodowym państwo okupujące terytorium, czyli okupant, jest odpowiedzialne za zapewnienie na okupowanym terytorium wszystkiego, co niezbędne, w tym wody.

Przypomnijmy, na początku lipca premier Denys Szmyhal powiedział, że kwestia przywrócenia dostaw wody przez Północny Kanał Krymski nie jest obecnie przedmiotem dyskusji.

Wcześniej wicepremier - minister ds. Reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow powiedział, że Ukraina może wznowić dostawy wody na Krym dopiero po opuszczeniu przez Rosję półwyspu. Jednocześnie, zdaniem szefa Medżlisu Tatarów krymskich Refata Czubarowa, kwestia dostaw wody na okupowany Krym dla prezydenta Rosji Władimira Putina może być powodem do rozszerzenia agresji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-