Sześć krajów przyłączyło się do unijnych „sankcji krymskich” wobec Rosji

Sześć krajów przyłączyło się do unijnych „sankcji krymskich” wobec Rosji

Ukrinform
Sześć krajów spoza UE przyłączyło się do decyzji Rady Europejskiej o przedłużeniu sankcji wobec Rosji za aneksję ukraińskiego Krymu - poinformowano na stronie Rady Europejskiej, donosi Ukrinform,

Wśród nich są kraje kandydujące do UE, Czarnogóra i Albania, członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu Norwegia i Islandia, a także Ukraina i Gruzja.

„Zapewnią, że ich polityka krajowa będzie zgodna z decyzją Rady” - czytamy w oświadczeniu.

UE przyjęła do wiadomości to zobowiązanie i przyjmuje je z zadowoleniem.

Przypomnijmy, w 2014 roku wprowadzono restrykcje w związku z działaniami Rosji na rzecz destabilizacji Ukrainy, które były skierowane przeciwko rosyjskim sektorom finansowym, gospodarczym, energetycznym i obronnym, a także odnośnie stosowania towarów podwójnego zastosowania.

Sankcje ograniczają dostęp do pierwotnego i wtórnego rynku kapitałowego UE niektórym rosyjskim bankom i przedsiębiorstwom oraz zakazują pomocy finansowej i usług maklerskich dla rosyjskich instytucji finansowych.

Środki restrykcyjne zabraniają również bezpośredniego lub pośredniego importu, eksportu lub transferu wszelkich materiałów związanych z obronnością oraz nakładają zakaz na wszystkie towary podwójnego zastosowania, które mogą być używane przez rosyjskie wojsko.

Sankcje utrudniają także dalszy dostęp Rosji do niektórych wrażliwych technologii, które mogłyby być wykorzystywane w rosyjskim sektorze energetycznym.

18 czerwca 2020 r. Rada Europejska zdecydowała o przedłużeniu do 23 czerwca 2021 r. restrykcji wobec Rosji w związku z aneksją ukraińskiego półwyspu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-