Rząd USA popiera zwiększanie pomocy wojskowej dla Ukrainy – Pompeo

Rząd USA popiera zwiększanie pomocy wojskowej dla Ukrainy – Pompeo

Ukrinform
Administracja Donalda Trumpa pozytywnie ocenia decyzję obu izb Kongresu USA o zwiększeniu w budżecie obronnym, dostaw śmiercionośnej broni dla Ukrainy w roku fiskalnym 2021 - powiedział sekretarz stanu USA Michael Pompeo podczas przesłuchania w Senackiej Komisji ds. Stosunków Międzynarodowych, donosi korespondent Ukrinform.

„Administracja naprawdę popiera zwiększenie tej pomocy” - powiedział sekretarz stanu w odpowiedzi na pytanie senatora Roba Portmana o stanowisko rządu w sprawie zwiększenia wydatków na zabezpieczenie Ukrainy śmiercionośną bronią.

Szef Departamentu Stanu zwrócił jednocześnie uwagę, że obecna administracja jest niesprawiedliwie krytykowana za niewystarczającą presję na Rosję.

„Ogłosiliśmy Deklarację Krymską, dostarczyliśmy Ukrainie śmiercionośną broń i nałożyliśmy sankcje na ponad 360 rosyjskich podmiotów” - powiedział Pompeo.

Podkreślił też, że Rosja odgrywa destabilizującą rolę nie tylko na Ukrainie, ale także w Syrii, gdzie wspiera reżim Asada. Ponadto Rosja buduje gazociągi w Europie, aby zwiększyć jej zależność energetyczną.

„Rosja jest autorytarną siłą destabilizującą działającą na Ukrainie, w Libii, Syrii i w zachodnich demokracjach. Nasza administracja pracuje, aby chronić nasze interesy i interesy naszych przyjaciół” - powiedział.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-