Prokurator Generalny RP nazwał wzorową współpracę z Ukrainą w sprawie Nowaka

Prokurator Generalny RP nazwał wzorową współpracę z Ukrainą w sprawie Nowaka

Ukrinform
Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości RP Zbigniew Ziobro stwierdził, że współpraca ze stroną ukraińską w ramach śledztwa odnośnie byłego polskiego ministra, byłego szefa Ukravtodora Sławomira Nowaka, układa się wzorowo – donosi Polskie Radio .

Odnotowuje się, że 21 lipca Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła wniosek o trzymiesięczne aresztowanie byłego dowódcy jednostki wojskowej GROM Dariusza Z. i gdańskiego biznesmena Jacka P.

Jak informowaliśmy, Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało byłego ministra transportu RP, który później stał na czele Państwowej Służby Drogowej Ukrainy (Ukravtodor) Sławomira Nowaka za korupcję i działalność w organizacji przestępczej.

NABU poinformowało później, że wspólnie z SAPO i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym RP oraz Prokuraturą Okręgową przeprowadzili rewizje w Kijowie, Lwowie i Polsce w ramach wspólnego śledztwa w sprawie działalności organizacji przestępczej w sektorze drogowym.

20 lipca dyrektor NABU Artem Sytnyk powiedział, że jedno podejrzenie w tej sprawie zostanie ogłoszone na Ukrainie, a pozostałe zostaną ogłoszone przez polskie organy ścigania. Dodał, że kwestia przekazywania podejrzeń, zatrzymania i wyboru środków ostrożności na Ukrainie w tej sprawie jest uzgadniana z polskimi kolegami.

Sytnyk stwierdził również, że nie widzi potrzeby ekstradycji Nowaka na Ukrainę. Według niego nie ma zasadniczej różnicy, gdzie rozprawa się odbędzie, ponieważ oskarżone działania są wspólnie oceniane przez funkcjonariuszy ukraińskich i polskich.

Sławomira Nowak kierował Ministerstwem Transportu i Gospodarki Morskiej RP w latach 2011-2013, a od 19 października 2016 roku do 1 października 2019 roku pełnił funkcję p.o. szefa Ukravtodor. W październiku 2016 roku otrzymał obywatelstwo ukraińskie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-