Drugim językiem na Ukrainie powinien być angielski, a nie rosyjski – Daniłow

Drugim językiem na Ukrainie powinien być angielski, a nie rosyjski – Daniłow

komentarz
Ukrinform
Jedynym językiem państwowym na Ukrainie powinien być język ukraiński. Drugim językiem, którego trzeba się uczyć już w przedszkolu powinien być język angielski – powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow w wywiadzie dla „Ukraińskiej Prawdy”.

„Kwestia języka jest bardzo ważną, fundamentalną kwestią dla państwa. Nie możemy mieć żadnego innego języka, rosyjskiego, nie dlatego, że nie musimy się go uczyć, nie musimy go znać. Jeśli mówimy o Ukrainie, to powinien istnieć tylko państwowy język ukraiński.

Czy na Ukrainie powinien istnieć drugi język? Oczywiście, że tak powinno być. Ale to musi być angielski, którego trzeba uczyć się już w przedszkolu. Wszyscy obywatele Ukrainy, jeśli chcą być w cywilizowanym świecie, muszą znać i posługiwać się językiem angielskim. Jest to obowiązkowe”- podkreślił Daniłow.

Przypomnijmy, 3 października 2019 r. Prezydent Wołodymyr Zełenski mianował Ołeksija Daniłowa Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Odpowiedni dekret nr 733/2019 został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-