W Biurze Prezydenta odbyło się spotkanie delegacji ukraińskiej i tureckiej

W Biurze Prezydenta odbyło się spotkanie delegacji ukraińskiej i tureckiej

zdjęcie
Ukrinform
Delegacja ukraińska pod przewodnictwem Szefa Biura Prezydenta Andrija Jermaka spotkała się z delegacją turecką pod przewodnictwem Specjalnego Doradcy i Rzecznika Prezydenta Turcji Ibrahima Kalina – donosi służba prasowa Biura Prezydenta.

„Strony omówiły stosunki ukraińsko-tureckie i stan realizacji poprzednich umów, a także przeanalizowały kluczowe mechanizmy współpracy dwustronnej. Rozmowy dotyczyły również priorytetowych obszarów współpracy i konkretnych projektów mających na celu wzmocnienie dynamiki stosunków dwustronnych” - oświadczono.

Zwrócono uwagę, że podczas spotkania podkreślono potrzebę zintensyfikowania prac w ramach innych mechanizmów współpracy dwustronnej, w tym 12. posiedzenia ukraińsko-tureckiej międzyrządowej komisji ds. handlu i współpracy gospodarczej oraz wznowienia negocjacji w sprawie umowy o wolnym handlu.

Osobno uczestnicy spotkania omawiali relacje w zakresie kompleksu obronno-przemysłowego oraz intensyfikację współpracy między oboma krajami w dziedzinie obronności.

Poinformowano, że podczas spotkania omawiano również plan działań dotyczący kluczowych priorytetów współpracy ukraińsko-tureckiej w 2020 r.

Ponadto strona ukraińska wyraziła wdzięczność za ciągłe poparcie Turcji dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także uwagę, jaką strona turecka przywiązuje do ochrony praw i interesów Tatarów krymskich. Przykładem tego jest gotowość Turcji do budowy mieszkań dla 500 rodzin przesiedleńców wewnętrznych z Krymu, głównie Tatarów krymskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-