Unia Europejska przedłużyła na rok sankcje krymskie wobec Rosji

Unia Europejska przedłużyła na rok sankcje krymskie wobec Rosji

Ukrinform
18 czerwca Rada UE przedłużyła na kolejny rok sankcje nałożone na Rosję za nielegalną okupację Krymu napisał na Twitterze Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba.

„Dzisiaj (wczoraj – tłum.) Rada UE przedłużyła do czerwca 2021 r. sankcje wobec Rosji za nielegalną okupację Krymu. Jestem wdzięczny za tę decyzję - napisał dyplomata.

Dodał, że należy zwiększyć presję za naruszenia praw człowieka, za „paszportyzację”, uruchomienie usługi kolejowej przez Cieśninę Kerczeńską i nielegalne głosowanie na Krymie .

Przypomnijmy, w lipcu 2014 r. Unia Europejska nałożyła sankcje gospodarcze na Rosję za aneksję Krymu i działania mające na celu destabilizację sytuacji we wschodniej Ukrainie. We wrześniu 2014 r. sankcje te zostały rozszerzone.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-