Stany Zjednoczone wyraziły zgodę na sprzedaż Ukrainie 16 łodzi Mark VI oraz uzbrojenia na 600 milionów dolarów

Stany Zjednoczone wyraziły zgodę na sprzedaż Ukrainie 16 łodzi Mark VI oraz uzbrojenia na 600 milionów dolarów

Ukrinform
Rząd USA przeprowadził niezbędne procedury w celu zatwierdzenia sprzedaży16 łodzi patrolowych Mark VI na Ukrainę, a także uzbrojenia i ich wyposażenia technicznego – donosi amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Współpracy Obronnej (DSCA).

„Departament Stanu postanowił wyrazić zgodę na możliwą sprzedaż sprzętu wojskowego dla rządu Ukrainy: 16 łodzi patrolowym typu Mark VI, a także związanego z nimi sprzęt na 600 mln USD” - oświadczono.

Agencja Bezpieczeństwa Współpracy Obronnej USA już dostarczyła niezbędną certyfikację i powiadomiła Kongres USA o możliwości takiej sprzedaży.

Według Agencji oprócz 16 okrętów wojennych na Ukrainę sprzedane zostaną 32 MSI Seahawk A2; 20 elektrooptycznych radarów na podczerwień (FLIR); 16 urządzeń akustycznych dalekiego zasięgu (LRAD); 16 systemów identyfikacji IFF; 40 dział MK44; sprzęt komunikacyjny; sprzęt pomocniczy; części zamienne i naprawcze; przyrządy i sprzęt testowy itp.

Według Waszyngtonu będzie to wspierać cele polityki zagranicznej USA i bezpieczeństwa narodowego poprzez zwiększenie zdolności obronnych kraju partnerskiego, który pozostaje „czynnikiem stabilności politycznej i postępu gospodarczego w Europie”.

Sprzedaż amerykańskiej broni morskiej pozwoli Ukrainie zwiększyć jej zdolność do pokonywania obecnych i przyszłych zagrożeń, poprawy ochrony wód terytorialnych, a także do obrony innych interesów na morzu - napisała amerykańska Agencja.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-