Ukraina planuje podnieść kwestię odnowienia układu o stowarzyszeniu z UE na szczycie w październiku

Ukraina planuje podnieść kwestię odnowienia układu o stowarzyszeniu z UE na szczycie w październiku

Ukrinform
Na szczycie Ukraina-UE w październiku rząd zamierza podnieść kwestię odnowienia układu o stowarzyszeniu – powiedziała wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszyna w wywiadzie dla „Europejskiej prawdy”.

„Mamy kilka etapów podsumowania - szczyt Ukraina-UE w październiku i Rada Stowarzyszenia pod koniec grudnia. Uważam, że tegoroczny szczyt powinien być bardzo merytoryczny. Powinien on dotyczyć aktualizacji układu o stowarzyszeniu między Ukraina i UE” - powiedziała Stefaniszyna.

Dodała, że konieczne jest przejście w kierunku pełnej liberalizacji wszystkich czterech swobód: swobodnego przepływu towarów, usług, pracy i kapitału.

„W tym kontekście Ukraina przygotowuje się do szczytu i do Rady Stowarzyszenia, która skonsoliduje porozumienia szczytu” - powiedziała wicepremier.

Stefaniszyna zauważyła znaczące opóźnienie i niezbyt pozytywną dynamikę we wdrażaniu umowy, ale wyraziła nadzieję, że uda się to nadrobić. W tym kontekście wicepremier stwierdziła, że współpraca rządowo-parlamentarna jest dla niej bardzo ważna.

„Planuję przyjść na jesienną sesję parlamentu z propozycjami projektów ustaw dotyczących integracji europejskiej, które mają zostać przyjęte. Po pierwsze, planuję przeprowadzić wewnętrzny audyt działań związanych z tworzeniem przepisów w ostatnich miesiącach, aby zrozumieć, ile czasu zajmuje nadrobienie dynamiki” - powiedziała Stefaniszyna.

Przypomnijmy, 4 czerwca Rada Najwyższa mianowała Olhę Stefaniszynę na wicepremiera ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-