„Historyczny rewizjonizm” - Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na artykuł Putina o drugiej wojnie światowej

„Historyczny rewizjonizm” - Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na artykuł Putina o drugiej wojnie światowej

Ukrinform
Rosyjska wersja wydarzeń z II wojny światowej jest bardzo daleka od rzeczywistości i jest całkowitym rewizjonizmem historycznym – napisał na Facebooku wiceminister spraw zagranicznych Wasyl Bodnar, komentując informację sekretarza prasowego prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Pieskowa, że Władimir Putin napisał artykuł o wydarzeniach związanych z II wojną światową.

„Temat drugiej wojny światowej nie daje spokoju przywódcom Federacji Rosyjskiej. Kult „Zwycięstwa” stworzono, prawdziwe Zwycięstwo zostało przywłaszczone – przedstawili się tylko jako „wyzwoliciele”, a przyczyny wojny zostały „zalane” tonami betonu propagandowego...i nawet data zakończenia wojny została zmieniona ... To wciąż im nie wystarczy! Trzeba wydać jeszcze „tezy czerwcowe”, by dzieci w szkole ich się uczyły”- zauważył dyplomata.

Jednocześnie, jak podkreślał Bodnar, Kreml „wstyddliwie” ignoruje rolę ZSRR na początku II wojny światowej, okupację suwerennych państw, masowe represje i deportacje, współpracę Rosjan z nazistami („ponieważ dla Rosjan tylko ukraińscy nacjonaliści mogą być zdrajcami”), rolę innych narodów w zwycięstwie nad nazizmem, sowietyzację Europy Wschodniej.

„Całkowity historyczny rewizjonizm! Może on się podoba tym liderom, którzy chcą przyjechać na paradę?” - zauważył wiceminister.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-