Zełenski omówił z Trudeau ułatwienia wizowe z Kanadą

Zełenski omówił z Trudeau ułatwienia wizowe z Kanadą

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Kanady Justin Trudeau rozmawiali o ułatwieniach wizowych między krajami i możliwości współpracy w zwalczaniu koronawirusa.

Rozmowa telefoniczna odbyła się w poniedziałek, donosi prezydencka służba prasowa.

Prezydent wyraził nadzieję na postęp w procesie stopniowej liberalizacji reżimu wizowego Kanady dla obywateli Ukrainy i zaproponował przyspieszenie odpowiednich dwustronnych prac na szczeblu rządowym.

„Musimy już określić ramy czasowe rozpoczęcia dwustronnego dialogu na temat wiz. Możemy rozpocząć ułatwienia wizowe dla niektórych kategorii obywateli, takich jak młodzież i studenci, jak powiedzieli w Toronto w zeszłym roku. Oczekujemy, że grupa kanadyjskich ekspertów przyjedzie na Ukrainę, aby monitorować zgodność Ukrainy z kanadyjskimi kryteriami wizowymi” - zasugerował ukraiński prezydent.

W odpowiedzi Justin Trudeau powiedział, że pomimo trudnej sytuacji można teraz dokonać przeglądu reżimu wizowego pod kątem jego liberalizacji i należy nad tym popracować.

Szef kanadyjskiego rządu przekazał również słowa poparcia żonie prezydenta Ołenie Zełenskiej, która zachorowała na COVID-19, podobnie jak Sophie Trudeau.

Rozmówcy rozmawiali o środkach w obu krajach w celu zwalczania koronawirusa oraz możliwości współpracy w celu przezwyciężenia pandemii.

„Jesteśmy wdzięczni za pomoc humanitarną Kanady w walce z chorobą na Ukrainie za pośrednictwem Funduszu Humanitarnego ONZ w wysokości 500 000 dolarów kanadyjskich” - powiedział Zełenski.

Podziękował także Justinowi Trudeau za konsekwentne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Przypomnijmy, 12 czerwca okazało się, że żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19.

W związku z tym prezydent przeszedł na specjalny reżim pracy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-