Niemcy zareagowały powściągliwie na propozycję Trumpa odnośnie przyszłego szczytu G7 z Rosją

Niemcy zareagowały powściągliwie na propozycję Trumpa odnośnie przyszłego szczytu G7 z Rosją

Ukrinform
Niemcy oczekują więcej informacji od Stanów Zjednoczonych odnośnie propozycji Donalda Trumpa, by odłożyć szczyt G7 na jesień i zaprosić cztery nowe kraje, w tym Rosję - donosi DW.

„Niemiecki rząd zareagował powściągliwie na zamiar prezydenta USA Donalda Trumpa, aby odłożyć szczyt G7 na jesień i zaprosić Rosję, Koreę Południową, Australię i Indie” - oświadczono.

„Oczekujemy dalszych informacji od Stanów Zjednoczonych, które są krajem – gospodarzem wydarzenia” - powiedziała agencja niemieckiego urzędnika rządowego.

Donald Trump zapowiedział niedawno, że odłoży szczyt G7 co najmniej do września 2020 r .

Prezydent USA powiedział także, że chce zaprosić na szczyt dodatkowo kraje: Rosję, Australię , Indie i Koreę Południową.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-