Ukraina apeluje do prezydenta Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, by przeciwstawił się rosyjskim próbom zniesienia sankcji

Ukraina apeluje do prezydenta Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, by przeciwstawił się rosyjskim próbom zniesienia sankcji

Ukrinform
Jehor Czerniew, przewodniczący Stałej Delegacji Rady Najwyższej przy Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO i poseł od partii „Sługa Narodu” podczas rozmowy z prezydentem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Attilą Mesterhazym wezwał do popierania Ukrainy i wspólnego sprzeciwu wobec rosyjskich prób zniesienia sankcji.

Czerniew napisał o tym na Facebooku.

„Dzisiaj podczas rozmowy z prezydentem NATO Attilą Mesterhazym wezwałem go i całe Zgromadzenie Parlamentarne do wsparcia nas i wspólnego przeciwstawienia się próbom Rosji i jej przedstawicieli wpływania na Europę w celu zniesienia sankcji. Uzgodniliśmy, że będziemy koordynować działania w zakresie przeciwdziałania tym próbom i jak najwcześniej zorganizować sesję ZP NATO w Kijowie, która został przełożona z powodu pandemii. Wtedy też ponownie podniesiemy kwestię rosyjskiej agresji na najwyższym szczeblu i wypracujemy sposoby wspólnej walki politycznej przeciwko wpływom rosyjskim”- napisał poseł.

Czerniew dodał, że wysiłki Rosji w celu zniesienia sankcji pod pretekstem zwalczania skutków COVID-19 są obecnie aktywnie lobbowane przez wielu europejskich prorosyjskich polityków i całe partie w ich rządach.

Poseł podkreślił, że dla Rosji pandemia jest dobrą okazją do podjęcia próby zniesienia sankcji i uzasadnienia jej względami humanitarnymi.

„Dziś, gdy wielu polityków w Europie poddaje się rosyjskim pieniądzom i naciskom, NATO i powiązane struktury pozostają główną platformą, konsekwentnie i zdecydowanie opowiadającą się za koniecznością utrzymania sankcji i nacisków na Rosję, dopóki Ukraina nie odzyska pełnej kontroli nad Donbasem i Krymem”- zauważył Czerniew.

Zapewnił, że ukraińska delegacja do ZP NATO dołoży wszelkich starań, aby nasze stosunki z Sojuszem były jeszcze silniejsze i bardziej przyjazne, i razem moglibyśmy utrzymać ten front.

Przypomnijmy, wiosenna sesja ZP miała się odbyć w dniach 22-25 maja w Kijowie. Jednak z powodu pandemii COVID-19 zostanie przeprowadzona w późniejszym okresie.

Odpowiednie projekty uchwał zostały już zarejestrowane w Radzie Najwyższej przez Ołeksandra Mereżkę, deputowanych ludowych ze partii „Sługa Narodu” i przewodniczącego Komisji Polityki Zagranicznej i Współpracy Międzyparlamentarnej. Proponują przełożenie wiosennej sesji ZP, zaplanowanej na 22–25 maja 2020 r. w Kijowie, na termin, który zostanie dodatkowo uzgodniony między Radą Najwyższą Ukrainy a Zgromadzeniem Parlamentarnym Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-