USA w OBWE - Pomimo zaprzeczeń Rosji, jej rola w Donbasie została potwierdzona

USA w OBWE - Pomimo zaprzeczeń Rosji, jej rola w Donbasie została potwierdzona

Ukrinform
Chociaż Moskwa zaprzecza swojej roli w konflikcie w Donbasie, obecność sił rosyjskich - wyszkolonych, wyposażonych i dowodzonych przez Rosję została potwierdzona przez wiele źródeł, a sama Rosja nadal podsyca konflikt – powiedział szef misji USA w OBWE James Gilmour podczas online spotkania Stałej Rady OBWE w czwartek, donosi Ukrinform.

„Pomimo faktu, że Moskwa często zaprzecza swojej roli, obecność wyszkolonych przez Rosjan sił, które wykorzystują przekazane przez Rosję uzbrojenie w Donbasie została wielokrotnie potwierdzona przez media i organizacje pozarządowe. Rosja nadal podsyca ten konflikt wojskowymi, amunicją, bronią, czy szkoleniami - powiedział Gilmour.

Ambasador USA podkreślił, że to Rosja rozpoczęła konflikt w Donbasie i podsyca go, sprawując kontrolę nad „siłami, które zbroi, trenuje, dowozi, finansuje i z którymi razem walczy we wschodniej Ukrainie”.

Zaznaczył, że ten konflikt, wywołany przez Rosję, nadal zagraża ludności cywilnej w Donbasie, wśród której liczba ofiar wciąż rośnie.

Osobno szef amerykańskiej misji do OBWE w swoim oświadczeniu potępił fakt, że rosyjskie siły we wschodniej Ukrainie nadal utrudniają ruch patroli SMM OBWE i zagrażają ich życiu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-