Zełenski rozważy, czy kandydować na drugą kadencję prezydencką

Zełenski rozważy, czy kandydować na drugą kadencję prezydencką

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że rozważy kandydowanie na drugą kadencję jako prezydent Ukrainy, jeśli zobaczy silne poparcie swoich działań w narodzie.

Stwierdził to podczas konferencji prasowej, donosi korespondent Ukrinform.

„Zastanowię się” - powiedział głowa państwa w odpowiedzi na pytania.

Zełenski przypomniał, że obiecał tylko jedną kadencję na posadzie prezydenta, ale dodał, że „zrobi tak, jak powie społeczeństwo Ukrainy”.

„Myślę, że każdy prezydent, który ma 10, 15, 16 procent na początku kampanii wyborczej, nie ma prawa kandydować na prezydenta Ukrainy, po prostu nie ma prawa. Oznacza to jedno - społeczeństwo go nie popiera. Powiedziałem, że idę na jedną kadencję. Widzę, że praca jest trudna, nikt nie powie, dziękuję. Ale jeśli będzie duże poparcie ze strony narodu ukraińskiego, mogę o tym pomyśleć” - powiedział Zełenski.

Jak powiedział Zełeński - „obiecałem jedną listę, a teraz, kiedy pracujemy ... ta lista jest uzupełniana. Dlatego mówię - jedna kadencja naprawdę nie wystarczy na całą listę”.

Zapytany, czy żałuje, że został prezydentem, Zełenski wyjaśnił, że „naród ukraiński wybrał mnie i tylko naród ukraiński może tego żałować, albo nie”.

Wcześniej, odpowiadając na pytanie, czy jedna kadencja wystarczy mu, aby wypełnić wszystkie obietnice dane narodowi ukraińskiemu, Zełenski odpowiedział: „Nie wiem, mówiąc szczerze, szczerze - jedna nie wystarczy”.

Przypomnijmy, 20 maja 2020 roku minął rok od inauguracji Wołodymyra Zełenskiego, który wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie.

Konferencja prasowa Zełenskiego odbywała się w części parkowej Pałacu Maryjskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-