Szmyhal i Merkel rozmawiali o reformie medycznej i decentralizacji na Ukrainie

Szmyhal i Merkel rozmawiali o reformie medycznej i decentralizacji na Ukrainie

Ukrinform
Podczas wideokonferencji premier Denys Szmyhal rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat reformy medycznej, reformy samorządu lokalnego i terytorialnej organizacji władzy – donosi służba prasowa Rady Ministrów Ukrainy.

W szczególności Szmyhal zapewnił Kanclerz, że reforma medyczna będzie kontynuowana, ale koronawirus wniósł swoje korekty.

„Właśnie dlatego myślimy teraz o możliwym skorygowaniu niektórych aspektów reformy. W tej kwestii skupimy się między innymi na niemieckim systemie medycznym, który w dzisiejszych warunkach najlepiej odpowiada na wyzwania w Europie”- powiedział premier.

Z kolei Angela Merkel zaoferowała wsparcie w tym procesie i wyznaczyła specjalnego doradcę, który zapewni pomoc doradczą.

Szmyhal podkreślił także, że reforma decentralizacji jest w końcowej fazie. Według niego, z 1400 planowanych do utworzenia zjednoczonych wspólnot terytorialnych, utworzono już 1060, a na każdym posiedzeniu rząd zatwierdza długoterminowe plany regionów.

„Głównym zadaniem rządu jest stworzenie silnego samorządu lokalnego i nowoczesnego systemu organów wykonawczych. Większość Ukraińców popiera tę reformę i nie zboczymy z tej ścieżki. Wybory odbędą się w październiku w oparciu o nowy system terytorialny i administracyjny”- podkreślił szef rządu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-