Kuleba nazwał trzy ważne kroki w planie odzyskania Krymu

Kuleba nazwał trzy ważne kroki w planie odzyskania Krymu

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział, że Kijów opracowuje strategię deokupacji Krymu i, według niego, istnieją trzy ważne kroki, które musi podjąć Kijów.

Powiedział to w wywiadzie dla „Radio NW”.

„Po pierwsze, utrzymujemy okupowany Krym na poziomie strategicznym, aby ta kwestia nie została zapomniana. Po drugie, zapewniamy skuteczność systemu sankcji w sprawie Krymu. Po trzecie, trzeba określić jakie dodatkowe instrumenty międzynarodowe możemy wykorzystać, aby wywrzeć presję na Rosję i kilka innych państw. A zadaniem strategicznym jest powrót Krymu do Ukrainy. Jestem absolutnie przekonany, że tak się stanie. To nie jest dyplomatyczna fantazja, ale całkowicie pragmatyczna kalkulacja” - powiedział Kuleba i zapewnił, że pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i innych ministerstw stale nad tym pracują.

Przypomnijmy, organizacje międzynarodowe uznały okupację i aneksję Krymu za nielegalne i potępiły działania Rosji. Unia Europejska przedłużyła do 15 września 2020 r. sankcje wobec osób i organizacji zaangażowanych w aneksję Krymu. Rada Najwyższa Ukrainy oficjalnie ogłosiła datę rozpoczęcia okupacji Krymu i Sewastopola przez Rosję na 20 lutego 2014 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-