Pandemia nie powinna być pretekstem do nieprzestrzegania decyzji podjętych w ramach szczytu normandzkiego – Maas

Pandemia nie powinna być pretekstem do nieprzestrzegania decyzji podjętych w ramach szczytu normandzkiego – Maas

Ukrinform
Pandemia wyrządza ogromną szkodę ludziom, szczególnie we wschodniej Ukrainie, i komplikuje wdrożenie porozumień normandzkich ze szczytu w Paryżu w 2019 r., ale nie powinien to być powód, aby nic nie robić – powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas

po wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji, donosi Ukrinform.

„Pandemia COVID-19 nie ułatwiła realizacji kwestii uzgodnionych w ramach szczytu normandzkiego dla Ukrainy. Ale pandemia nie powinna być wymówką ... Przeciwnie, pandemia koronawirusa powinna być impulsem, by jak najszybciej znaleźć rozwiązanie”- powiedział Maas.

W szczególności troska o zdrowie ludzkie nie powinna być wykorzystywana jako argument utrudniający pracę SMM OBWE w regionach separatystycznych - SMM powinna móc pracować bez przeszkód i ograniczeń. To samo dotyczy się dostępu Międzynarodowej Organizacji Czerwonego Krzyża - podkreślił Maas.

Maas uważa, że ​​konieczne jest otwarcie linii rozgraniczającej, aby przede wszystkim osoby starsze miały dostęp do zakładów opieki zdrowotnej i otrzymywały emerytury. Chodzi także o utworzenie nowych punktów przejścia, ponieważ „pięć punktów na 400 km to za mało” - powiedział niemiecki minister i dodał, że istnieje wiele opóźnień we wdrażaniu rozwiązań, które można wdrożyć pomimo pandemii.

Kluczowym pozostaje jednak osiągnięcie trwałego zawieszenia broni, które należy opracować. Szczegóły nowego zawieszenia broni powinny zostać uzgodnione przez TGK. Miesiące letnie należy wykorzystać do przywrócenia zniszczonej infrastruktury. Konieczne jest również przyspieszenie rozminowywania. Trzeba również postawić na kontynuację i intensyfikację procesu wymiany osób zatrzymanych – dodał Maas.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-