Pięć etapów: rząd opracował plan wyjścia Ukrainy z kwarantanny

Pięć etapów: rząd opracował plan wyjścia Ukrainy z kwarantanny

dokument
Ukrinform
Premier Denys Szmyhal przedstawił  plan wyjścia Ukrainy z kwarantanny, który składa się z 5 etapów.

Premier ogłosił to na Facebooku.

„Rząd ma przejrzysty plan wyjścia z kwarantanny. Składa się on z 5 etapów. Punktem wyjścia do wdrożenia tego planu może być 11 maja, z zastrzeżeniem korzystnej sytuacji epidemicznej. Każdy etap ma wyraźne wskaźniki i zależy od dynamiki rozprzestrzeniania się choroby”, napisał Szmyhal i opublikował odpowiedni infografiki.

Pierwsza faza stopniowego wychodzenia z kwarantanny rozpocznie się, gdy w ciągu 10 dni odsetek wykrytych przypadków wśród wszystkich badanych nie zmieni się lub pozostanie w granicach 5%. W tych warunkach część ograniczeń zostanie zniesiona, w szczególności udostępnione będą wizyty w parkach, ogrodach publicznych, terenach rekreacyjnych, parkach leśnych i obszarach przybrzeżnych (z wyjątkiem placów zabaw).

Drugi etap nadejdzie, gdy przez 10 kolejnych dni odsetek wykrytych przypadków wśród wszystkich badanych będzie spadał codziennie, a liczba osób, które wyzdrowiały będzie stała lub będzie rosła. W tych warunkach część ograniczeń zostanie również usunięta, w szczególności wznowione zostaną zajęcia szkolne dla absolwentów.

Trzecim etapem wyjścia z kwarantanny będzie sytuacja, w której przez 10 kolejnych dni liczba osób, które wyzdrowiały,będzie co najmniej dwa razy większa niż liczba nowych przypadków. Jednocześnie zostaną zniesione ograniczenia dotyczące sportu i placów zabaw, instytucji edukacyjnych, metra (transport specjalny), transportu i centrów handlowych (bez stref rozrywkowych i placów zabaw).

Czwarty etap: jeśli okaże się, że przez 10 kolejnych dni liczba nowych niepowiązanych przypadków choroby dziennie jest mniejsza niż 5 na każdy obwód. Następnie metro wznowi pracę i wszystkie naziemne środki transportu publicznego, centra handlowe, siłownie, instytucje kultury, instytucje edukacyjne.

Piąty etap nadejdzie, gdy na Ukrainie zostaną zarejestrowane tylko pojedyncze przypadki związane wyłącznie z importem choroby. Następnie zniesione zostaną inne ograniczenia kwarantanny, z wyjątkiem ograniczeń ustanowionych przez władze lokalne w oddzielnych jednostkach administracyjno-terytorialnych.

Dodał, że rządowa mapa drogowa rezygnacji z kwarantanny uratuje Ukraińców, a jednocześnie stopniowo przywróci stabilność gospodarczą.

Jak informowaliśmy, od dnia 12 marca rząd wprowadził kwarantannę na Ukrainie, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem COVID-19. Pierwsza kwarantanna została wprowadzona do dnia 3 kwietnia, a następnie przedłużona do 24 kwietnia. A dnia 22 kwietnia Gabinet Ministrów przedłużył kwarantannę do 11 maja włącznie.

Według Centrum Zdrowia Publicznego Ukrainy, stanem na dzień 24 kwietnia na Ukrainie potwierdzono 7647 przypadków COVID-19, z czego 193 było śmiertelnych, 601 osób wyzdrowiało. Dziennie zarejestrowano 477 nowych przypadków.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-