Ministrowie UE wysłali wyraźne poparcie dla Ukrainy – Borrell

Ministrowie UE wysłali wyraźne poparcie dla Ukrainy – Borrell

Ukrinform
Ministrowie spraw zagranicznych UE, którzy spotkali się w środę na telekonferencji, wyrazili wyraźne poparcie dla walki Ukrainy z koronawirusem i poparli wysiłki zespołu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na rzecz reform – powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu ministerialnym, wysoki przedstawiciel UE Josep Borrell, donosi Ukrinform.

„Dyskutowaliśmy o tym, jak najlepiej wspierać Ukrainę i inne kraje Partnerstwa Wschodniego w pandemii koronawirusa. Ponieważ problemy, które istniały przed pandemią, pozostają. Nasze przesłanie jest bardzo jasne: nadal będziemy im pomagać w tych trudnych czasach. Wyrażamy wyraźne poparcie dla prezydenta Zełenskiego, który podejmuje zdecydowane kroki w zakresie reform i rozwiązania konfliktu. Odnotowaliśmy znaczny postęp w reformach, choć nadal istnieje wiele przeszkód. Tak więc wysiłki muszą być kontynuowane - powiedział Borrell.

Borrell powiedział, że ministrowie wyrazili silne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, w tym polityki UE dotyczącej nieuznawania nielegalnej aneksji Krymu, podkreślili potrzebę wdrożenia porozumień mińskich, wsparli prace w formacie normandzkim i OBWE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-