Ukraina musi być wspierana w warunkach presji ze strony Rosji – Czaputowicz

Ukraina musi być wspierana w warunkach presji ze strony Rosji – Czaputowicz

Ukrinform
UE powinna konsekwentnie dotrzymywać się kursu wsparcia Ukrainy w obliczu rosyjskiej presji - oświadczył minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz we wtorek podczas wideokonferencji w formacie „Grupy przyjaciół Ukrainy w UE” z udziałem ministrów spraw zagranicznych UE, informuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Presja na Kijów ze strony Rosji nie słabnie. Niezbędne jest utrzymanie konsekwentnego kursu Unii na rzecz wsparcia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” - powiedział Czaputowicz.

Wskazując na strategiczne znaczenie Ukrainy dla UE, minister podkreślił potrzebę utrzymywania stałych kontaktów politycznych z Ukrainą podczas epidemii COVID-19.

Czaputowicz poinformował o wsparciu Polski dla ukraińskiego systemu opieki zdrowotnej.

Konferencja wideo odbyła się w przeddzień posiedzenia Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE, podczas którego planowane były rozmowy na tematy ukraińskie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-