Na Ukrainie opracowano systemy testowe do diagnozowania koronawirusa

Na Ukrainie opracowano systemy testowe do diagnozowania koronawirusa

zdjęcie
Ukrinform
Na Ukrainie w Instytucie Biologii Molekularnej i Genetyki NAN opracowano i przetestowano system testowy do diagnozowania koronawirusa Covid-19 – napisał pierwszy wiceminister edukacji i nauki Jurij Poluchowycz na Facebooku.

„Wyprodukowany i w pełni gotowy do użycia” Covid-19 Coronavirus Diagnostic Test System” oparty na ilościowej reakcji polimerów. System został zarejestrowany, jego dokładność i specyficzność potwierdzono na 99,9%”- napisał urzędnik.

Według niego koszt jednej reakcji w tym teście wynosi 250 UAH, podczas gdy zagraniczne analogi kosztują 370-450 UAH.

Poinformował także, że Instytut otrzymał od państwa 350 tysięcy hrywien i wykonał pierwsze partie testów na 600 analiz, które zostały przekazane do Żytomierskiego Regionalnego Centrum Laboratoryjnego Ministerstwa Zdrowia i Centrum Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia.

„Jednak Instytut może wyprodukować znacznie więcej testów, które są teraz bardzo potrzebne Ukrainie. W ciągu niecałego tygodnia naukowcy mogą wykonać zestawy do 10 tysięcy pomiarów, a przez 10-12 dni - do 50 tysięcy. Najważniejsze tu są pieniądze - napisał Poluchowycz.

Przypomnijmy, w Mikołajowie zorganizowano pełnoprawne nowoczesne centrum laboratoryjne, w którym możliwe jest przeprowadzenie analizy obecności / nieobecności koronawirusa metodą PCR.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-