Ukraina i Niemcy prowadzą ścisłe konsultacje w kwestii szczytu normandzkiego i Mińska – Kuleba

Ukraina i Niemcy prowadzą ścisłe konsultacje w kwestii szczytu normandzkiego i Mińska – Kuleba

Ukrinform
Ukraina i Niemcy wciąż prowadzą ścisłe konsultacje w sprawie szczytu normandzkiego, procesu mińskiego i przeciwdziałania rosyjskiej agresji na państwo ukraińskie - stwierdził minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba po wynikach negocjacji online z federalnym ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem, donosi Ukrinform.

„Kluczową kwestią była kwestia formatu normandzkiego, procesu mińskiego i przeciwdziałania rosyjskiej agresji na Ukrainę w ogóle. Ukraina bardzo docenia rolę Niemiec w tym procesie i z pewnością będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi niemieckimi partnerami”- powiedział Kuleba.

Ostatni szczyt przywódców Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji odbył się 9 grudnia 2019 r. w Paryżu. Osiągnięto wtedy porozumienie, aby zorganizować następne spotkanie, mniej więcej cztery miesiące później, w Berlinie.

Kuleba we wtorek 24 marca odbył rozmowę wideo z niemieckim ministrem spraw zagranicznych Maasem.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-