Na spotkaniu Zełenskiego i Alijewa podpisano szereg umów

Na spotkaniu Zełenskiego i Alijewa podpisano szereg umów

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Azerbejdżan podpisały umowy dotyczące regulacji warunków prowadzenia działalności gospodarczej, bezpieczeństwa informacji i umów partnerskich między niektórymi miastami.

Ceremonia podpisania odbyła się w ramach oficjalnej wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Azerbejdżanie, poinformowała służba prasowa prezydenta Ukrainy.

„W Baku, w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i prezydenta Republiki Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, podpisano dwustronne dokumenty ukraińsko-azerbejdżańskie” - czytamy w komunikacie.

Podpisano protokół intencyjny między miastem Odessa (Ukraina) a miastem Ganja (Republika Azerbejdżańska).

Podpisano również umowę między miastem Truskawiec (Ukraina) a miastem Quba (Azerbejdżan) w sprawie współpracy handlowej, gospodarczej, naukowej, technicznej i kulturalnej.

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Azerbejdżanu podpisali porozumienie o współpracy w zakresie regulacji warunków prowadzenia działalności gospodarczej między Państwową Służbą Regulacyjną Ukrainy a Ministerstwem Gospodarki Republiki Azerbejdżańskiej.

Ponadto ministrowie podpisali umowę między administracją państwowej służby specjalnej łączności i ochrony informacji Ukrainy a specjalną państwową służbą bezpieczeństwa Republiki Azerbejdżanu w sprawie organizacji międzyrządowej linii komunikacyjnej między Kijowem a Baku.

W dniach 16-17 grudnia prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa z oficjalną wizytą w Republice Azerbejdżańskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-