Kreml twierdzi, że Putin i Zełenski „tak, czy inaczej” porozmawiają ze sobą

Kreml twierdzi, że Putin i Zełenski „tak, czy inaczej” porozmawiają ze sobą

Ukrinform
Spotkanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem odbędzie się w Paryżu, ale jego format będzie znany bliżej daty szczytu „Normandzkiej Czwórki” (Ukraina, Niemcy, Francja, Rosja) – powiedział w niedzielę sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow, informuje TASS.

„Tak czy inaczej Putin i Zełenski porozmawiają. W przypadku Putina i Zełenskiego jest to o wiele ważniejsze niż anturaż spotkania. Jaki będzie anturaż, jaki będzie format?

Pieskow zauważył również, że spotkanie może pomóc w znalezieniu „rozwiązań” kluczowych problemów. „Możemy założyć, że będzie to spotkanie, nie po to, by zapomnieć o martwym punkcie, ale aby naprawdę spróbować znaleźć jakieś rozwiązania” - powiedział.

Pieskow powiedział wcześniej, że podczas spotkania w Paryżu Zełenski i Putin będą mogli omówić problematyczne aspekty rozmów gazowych obu krajów.

Szczyt „Normandzkiej Czwórki” odbędzie się 9 grudnia w Paryżu. Udział w nim wezmą Wołodymyr Zełenski, Władimir Putin, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron.

Zełenski powiedział w Wilnie 27 listopada, że ​​jest gotowy na dwustronne rozmowy z Putinem w ramach „spotkania Normanów”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-