Poroszenko na forum bezpieczeństwa w Halifaksie wzywa Zachód, aby nie ufali Putinowi

Poroszenko na forum bezpieczeństwa w Halifaksie wzywa Zachód, aby nie ufali Putinowi

zdjęcie
Ukrinform
Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko apeluje do Zachodu, aby nie ufał przywódcy Rosji Władimirowi Putinowi.

Powiedział to dziennikarzom podczas Międzynarodowego Forum Bezpieczeństwa w Halifax w Kanadzie - donosi korespondent Ukrinform.

„Mam wyjątkowe, prawie sześcioletnie doświadczenie w komunikacji z Putinem i chcę dać radę: nie wierzcie Putinowi” - powiedział Poroszenko.

Według niego, kiedy Rosja zajęła część terytorium Ukrainy, świat nie mógł zrozumieć, co się dzieje. „Ponieważ nikt nie mógł uwierzyć, że cały powojenny system bezpieczeństwa może zostać jednorazowo zniszczony decyzją jednej osoby” - powiedział dziennikarzom.

Przypomniał też, że Putin, po zajęciu części terytorium Ukrainy, początkowo stwierdził, że „nas tam nie ma”; potem przyznał, że „są Rosjanie, ale nie wojskowi”; następnie powiedział, że to „wojsko, ale nie na służbie”; później przyznał, że byli „na służbie, ale zgubili się, znajdując się 60 kilometrów od granicy na Ukrainie”.

„W ten sposób Rosja prowadzi wojnę” - podkreślił Poroszenko, podkreślając, że „nikt nie powstrzymał Rosji poza Ukrainą”.

Piąty prezydent Ukrainy podkreślił, że nasz kraj potrzebuje teraz zarówno pieniędzy, jak i broni, ale przede wszystkim - jedności świata i solidarności z Ukrainą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-